Kończy się Wielki Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. Za nami liturgia Mszy Wieczerzy Pańskiej. W tym roku była o naprawdę niezwykła liturgia. W cieniu trawiącej świat pandemii, podobnie jak we wszystkich innych polskich kościołach, wokół ołtarza i kapłana zebrała malutka garstka wiernych - zaledwie pięć osób. Nie było tłumów, procesji... Nie ma nawet Kaplicy Czuwania - Ciemnicy. Najświętszy Sakrament powrócił do tabernakulum.
Przeżywajmy to Triduum Paschalne i czas Zmartwychwstania Pańskiego duchowo. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach poprzez transmisje internetowe. Jutro Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00 https://youtu.be/mXRyVOfWInU - zapraszamy!

Od Niedzieli Palmowej rozpoczęły się w naszej parafii transmisje internetowe nabożeństw. Pierwsza z nich ruszyła z pewnymi problemami, za które organizator przeprasza. Jednocześnie serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy cierpliwie wytrwali i byli tego dnia z nami.

Kolejne relacje, na które zapraszamy to nabożeństwa Triduum Paschalnego - Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 18:00, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o 18:00, Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o 18:00. Zapraszamy także na transmisję Rezurekcji w Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa o 6:00.

Informacji o transmisjach proszę szukać tutaj: www.facebook.com/firmaStudioHOP/

Środą popielcową, 26 lutego 2020 r. rozpoczęliśmy w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu. Jest to czas nawrócenia, pokuty i przeżywania nadchodzącej męki i zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych - Drogi Krzyżowej, w piątki Wielkiego Postu oraz Gorzkich Żali, w niedziele tego okresu.

W święto Ofiarowania Pańskiego, niedzielę 2 lutego 2020 r. liturgię podczas Mszy św. o godz. 12:00 ubogacała muzyka wyjątkowych artystów. Gościliśmy panią Monikę Przygodę - sopran i pana Aleksandra Nowaka - wokal. Towarzyszyła im na pianinie pani Karolina Żuk.
Po zakończeniu Mszy św. odbył się krótki koncert, podczas którego artyści zbudowali prawdziwie śwąteczny nastrój, zapraszając wiernych do wspólnego śpiewu polskich kolęd.

W najbliższą niedzielę, 2 lutego 2020 r. po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się w naszym kościele wyjątkowy koncert kolęd. Wystąpi Monika Przygoda - sopran, Aleksander Nowak - wokal oraz Karolina Żuk - fortepian. Artyści, którzy występowali z tym programem w Nowym Jorku i Rzymie, zapewnią także oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 12:00. Zapraszamy!

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r. w świetlicy parafialnej odbył się wieczór kolęd. W świątecznej atmosferze, przy płonących w kominku polanach i gorących napojach jasieniccy parafianie oddawali się śpiewaniu bożonarodzeniowych pieśni. Odpowiednią oprawę muzyczną i prowadzenie kolędowania zapewnił zespół Canto Nam Deo. W wydarzeniu udział wzięła także spora gromadka dzieci.
Wszystkim uczestnikom tego spotkania, a szczególnie Zespołowi serdecznie dziękujemy!

Przeżywamy okres Bożego Narodzenia.  Święta już przeminęły, ale my wciąż żyjemy narodzinami Pana Jezusa. Za nami wyjątkowa w tym roku Pasterka, podczas której ministranci otrzymali swoje tytuły, a wierni po raz pierwszy mogli zobaczyć nowy obraz, przedstawiający scenę Bożego Narodzenia. Obraz ten nawiązujący do wezwania parafii znajdzie swoje miejsce w prezbiterium.

W ostatnią niedzielę, 27 października 2019 r. podczas Mszy św. z godz. 10:00 poświęcony został obraz św. Matki Teresy z Kalkuty. Święta Matka Teresa, właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu urodziła się w Skopje, (dzisiejsza Macedonia), w rodzinie albańskiej. Założyła zgromadzenie Misjonarek Miłości. Przez ponad 45 lat prowadziła hospicja dla umierających, ubogich, chorych i sierot w Indiach. Była laureatką Nagrody Templetona oraz Pokojowej Nagrody Nobla. 4 września 2016, podczas uroczystej Mszy świętej na placu Świętego Piotra w Watykanie, bł. Matka Teresa z Kalkuty została ogłoszona świętą przez papieża Franciszka i włączona w poczet świętych Kościoła Katolickiego

Fundatorami obrazu w naszej parafii są państwo Janina i Czesław Szlendak.

W minioną niedzielę, 22 września 2019 r. przeżywaliśmy w parafii wizytację kanoniczną ks. bp. Marka Solarczyka. Dostojny gość przebywał u nas cały dzień, uczestnicząc we wszystkich nabożeństwach, sprawując Eucharystię, udzielając Chrztów świętych, głosząc kazania podczas wszystkich Mszy św. Ksiądz proboszcz oraz wszystkie wspólnoty parafialne składali swoje sprawozdania z ostatnich pięciu lat działalności.

W słoneczne popołudnie tego dnia, na cmentarzu parafialnym celebrowana była krótka modlitwa za dusze zmarłych, po której ksiądz Biskup dokonał poświęcenia nowych placów powiększających jasienicki cmentarz.