Za nami Wigilia Paschalna będąca centralnym momentem Triduum Paschalnego. Ta niezwykła Msza święta, choć odbywa się w Wielką Sobotę, jest Mszą św. Niedzieli Zmartwychwstania. Wszystkie jej obrzędy odbywają się właśnie w nocy - nie wolno jej rozpocząć przed zmrokiem i należy ją zakończyć przed świtem.

Liturgia składa się z czterech części - Liturgii Światła związanej z błogosławieństwem ognia i zapaleniem paschału, Liturgii Słowa zawierającej dziewięć czytań, Liturgii Chrzcielnej obejmującej błogosławieństwo wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i wreszcie Liturgii Eucharystycznej podczas której wierni przyjmują Komunię świętą.

W Wielki Piątek, 2 kwietnia 2021 roku, przeżywaliśmy Liturgię Męki Pańskiej. Bardzo wyjątkową liturgię, ponieważ na Pamiątkę Męki i Śmierci Pana Jezusa, jest to jedyny dzień w roku liturgicznym, kiedy Kościół Katolicki na całym świecie nie sprawuje Eucharystii. Wierni gromadzą się jednak w świątyniach aby rozważać słowa czytań ze Starego i Nowego Testamentu, uczestniczyć we wspólnej modlitwie, dokonać aktu adoracji krzyża oraz przyjąć Komunię świętą. Na zakończenie Najświętszy Sakrament przeniesiony zostaje do kaplicy Grobu Pańskiego.

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 roku, uroczystą Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęło się tegoroczne Triduum Paschalne. Tego dnia i podczas tej liturgii obchodzimy w Kościele Katolickim pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystii oraz Kapłaństwa. Wierni tym razem - ze względu na sytuację narastającej epidemii - dość nielicznie zgromadzeni w świątyni, przeżywali po raz kolejny, rozważając dzisiejsze czytania, wydarzenia, które rozegrały się w Wieczerniku w przededniu największej tajemnicy chrześcijaństwa - śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

W ostatni piątek, 5 marca 2021 roku mieliśmy okazję przeżyć wyjątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone przez zespół Canto Nam Deo. Tym razem były to rozważania przygotowane w oparciu o Dzienniczek św. siostry Faustyny. Artyści z Canto Nam Deo dali nam tak niespotykaną w tych czasach możliwość obcowania z żywą muzyką i sztuką. Także Msza św. poprzedzająca nabożeństwo Drogi Krzyżowej zyskała piękną oprawę.
Bardzo dziękujemy!

Można chyba powiedzieć, że pewną tradycją stały się organizowane w naszej parafii podczas Adwentów akcje "bombkowe". Także w tym roku, pierwszej niedzieli Adwentu, pojawiła się w kościele wyjątkowa choinka. A właściwie wyjątkowe były bombki zawierające prośby od potrzebujących ludzi - dzieci i ich matek z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Piaseczna oraz Domu Samotnej Matki w Zielonce.

W sobotę, 15 sierpnia 2020 roku obchodziliśmy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tradycji jest to także Święto Matki Boskiej Zielnej, a w naszej Ojczyźnie Święto Wojska Polskiego związane z rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
W tym roku obchodziliśmy setną rocznicę tej jednej najważniejszych w historii Europy i Świata bitew. Zwycięstwo 1920 roku zapewniło zarówno naszej Ojczyźnie, jak i całej Europie kolejne lata spokoju i wolności. Chcąc podziękować Najświętszej Maryi Pannie za to wydarzenie i Jej wstawiennictwo, ksiądz proboszcz w imieniu wszystkich parafian złożył wotum w Kaplicy Matki Bożej Królowej Polski - wykonaną przez artystę-kowala różę.