W ostatni piątek, 22 września 2017 r. na świetlicy parafialnej miało miejsce spotkanie Klubu Historycznego. Głównym tematem była postać Stanisława Babańczyka, lotnika - strzelca pokładowego, który zginął w pierwszych dniach II wojny światowej oraz maszyna, na której latał - samolot PZL37 Łoś .

Gościem specjalnym był pan Marek Rogusz z Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego, ekspert lotniczy, który zapewnił nam fachowe konsultacje oraz wystąpił w naszym filmie "Siódmego dnia".

W ostatni piątek obchodziliśmy 73 rocznicę wydarzeń, które rozegrały się w Jasienicy 18 sierpnia 1944 r., kiedy to na skutek starcia pancernego życie straciło wielu mieszkańców, a sama wieś w znacznej części uległa spaleniu i zniszczeniu. Oficjalne obchody rozpoczęły się od Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Jasienicy i okolic oraz ich najbliższych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się przed pomnik Ofiar Wojny, gdzie w formie różańca odczytany został apel poległych.

Podczas tegorocznej rocznicy w szczególny sposób wyróżniona została postać kaprala Stanisława Babańczyka, młodziutkiego lotnika, mieszkańca Jasienicy, który zginął w walce w pierwszych dniach września 1939 r.

W czwartek, 27 kwietnia 2017 r. miało miejsce kolejne spotkanie Klubu Historycznego. Dwa główne tematy tego spotkania to 100-lecie Szkoły w Jasienicy oraz postać kaprala strzelca radiotelegrafisty Stanisława Babańczyka.

Wiemy już, że oficjalne obchody jubileuszu jasienickiej szkoły zaplanowane zostały na 2 czerwca br. Zostało już niewiele czasu i musimy przyznać, że część zadań, które sobie postawiliśmy przerosło nas. Niestety nie damy rady przygotować książki, o której informowaliśmy wcześniej. Chcemy, żeby była to praca rzetelna i wyczerpująca. Materiałów źródłowych jest dużo, zapału nam też nie brakuje. Ta pozycja powstanie w ciągu najbliższych miesięcy, ale musimy jeszcze zdobyć odpowiednie fundusze i należycie wszystko przygotować. Tymczasem postanowiliśmy wydać dla Państwa okolicznościową gazetę. Zaprosiliśmy do współpracy kilka osób i sami intensywnie pracujemy, aby zdążyć na czas.

W ostatni piątek, 2 czerwca 2017 roku obchodziliśmy w Jasienicy 100-lecie istnienia szkoły w naszej miejscowości. Oficjalny, uroczysty program rozpoczął się o godz. 15:00 od Mszy św. którą celebrował w naszym kościele Ksiądz Dziekan Dariusz Skwarski. Świątynia wypełniła się przybyłymi gośćmi. Obecnych było wielu przedstawicieli władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, władz oświatowych, wiele delegacji ze szkół i instytucji oświatowych, delegacja OSP Jasienica, wielu emerytowanych nauczycieli i dyrektorów szkoły, absolwentów, uczniów i mieszkańców Jasienicy.

Po uroczystej liturgii, w której aktywnie uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej dostojny jubileusz.

W czwartek, 23 marca 2017 r. w świetlicy parafialnej odbyło się spotkanie Klubu Historycznego.  Wieczór poświęcony był przypadającej w bieżącym roku, setnej rocznicy otwarcia Szkoły w Jasienicy.

Na świetlicy zgromadziła się całkiem spora grupka osób, reprezentujących zarówno nauczycieli, jak i wiele pokoleń uczniów i absolwentów szkoły. Pojawiło się sporo pamiątek - zdjęć klasowych, książek - nagród, legitymacji szkolnych itp. Oczywiście było też wiele wspomnień, nawet z czasów II Wojny Światowej. Na razie ich nie zdradzamy. Zachęcamy gorąco (i zachęcaliśmy podczas spotkania) do ich zapisania na szkolnej ankiecie, aby mogły znaleźć się w książce i na filmie, które chcemy zrealizować.