W ostatni piątek, 5 marca 2021 roku mieliśmy okazję przeżyć wyjątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone przez zespół Canto Nam Deo. Tym razem były to rozważania przygotowane w oparciu o Dzienniczek św. siostry Faustyny. Artyści z Canto Nam Deo dali nam tak niespotykaną w tych czasach możliwość obcowania z żywą muzyką i sztuką. Także Msza św. poprzedzająca nabożeństwo Drogi Krzyżowej zyskała piękną oprawę.
Bardzo dziękujemy!

Można chyba powiedzieć, że pewną tradycją stały się organizowane w naszej parafii podczas Adwentów akcje "bombkowe". Także w tym roku, pierwszej niedzieli Adwentu, pojawiła się w kościele wyjątkowa choinka. A właściwie wyjątkowe były bombki zawierające prośby od potrzebujących ludzi - dzieci i ich matek z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Piaseczna oraz Domu Samotnej Matki w Zielonce.

W sobotę, 15 sierpnia 2020 roku obchodziliśmy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tradycji jest to także Święto Matki Boskiej Zielnej, a w naszej Ojczyźnie Święto Wojska Polskiego związane z rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
W tym roku obchodziliśmy setną rocznicę tej jednej najważniejszych w historii Europy i Świata bitew. Zwycięstwo 1920 roku zapewniło zarówno naszej Ojczyźnie, jak i całej Europie kolejne lata spokoju i wolności. Chcąc podziękować Najświętszej Maryi Pannie za to wydarzenie i Jej wstawiennictwo, ksiądz proboszcz w imieniu wszystkich parafian złożył wotum w Kaplicy Matki Bożej Królowej Polski - wykonaną przez artystę-kowala różę.

Za nami tegoroczna uroczystość I Komunii św. Celebrowana była ona w ostatnią niedzielę, 28 czerwca 2020 r. o godz. 10:00. Do sakramentu Eucharystii przystąpiło po raz pierwszy 43 dzieci. Termin uroczystości był w tym roku dość późny i ważył się właściwie do ostatniej chwili - ze względu na sytuację epidemiczną. Tym bardziej dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie oraz przygotowanie dzieci.

Zdjęcia z I Komunii św. prezentujemy dzięki uprzejmości pana Adama Gościńskiego.

W niedzielę, 21 czerwca 2020 r. przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość Bierzmowania. Grupa ponad pięćdziesięciorga młodych ludzi, głównie ósmoklasistów przystąpiła do tego sakramentu chrześcijańskiej dojrzałości. Wszystko odbyło się z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych. Zdjęcia w maseczkach staną się zapewne pamiątką tego niezwykłego okresu.
Sakramentu Bierzmowania udzielił młodzieży ksiądz infułat Lucjan Święszkowski.

W czwartek, 11 czerwca 2020 r. obchodziliśmy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna procesja miała wyjątkowy charakter. Ołtarze przygotowano na placu kościelnym, a wierni nie wyruszyli na ulice naszej miejscowości.

W niedzielę, 17 maja 2020 r. świętowaliśmy w naszej parafii 100 rocznicę urodzin naszego wielkiego papieża św. Jana Pawła II. Z wiadomych przyczyn ten piękny jubileusz celebrowany był wśród nielicznie przybyłych wiernych. Większa ich liczba uczestniczyć mogła w tym wydarzeniu dzięki transmisji internetowej. Nagranie można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/a3nVzyXs2-w.

Chrystus zmartwychwstał Alleluja! Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i to jest największa prawda tego okresu i naszej wiary w ogóle. Tegoroczna Msza św. i procesja rezurekcyjna były wyjątkowe. Za naszego życia prawdopodobnie już się nie powtórzy taka Wielkanoc, którą wierni celebrują w domach, a kapłani w niemal pustych kościołach. Pamiętajmy, że to nasza ludzka sytuacja tego wymaga i starajmy się świętować ten czas nie tracąc ducha.