Budowa oświetlenia na cmenterzu
We środę, 5 maja 2010r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Duszpasterskiej, podczas którego zaakceptowana została decyzja o wybrukowaniu głównej alei oraz budowie oświetlenia na terenie cmentarza parafialnego.
![]() |
We środę, 5 maja 2010r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Duszpasterskiej, podczas którego zaakceptowana została decyzja o wybrukowaniu głównej alei oraz budowie oświetlenia na terenie cmentarza parafialnego.
W niedzielę, 18 kwietnia, o godz. 7:30 w naszym kościele odprawiona została msza święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Pomimo wczesnej pory kościół wypełnił się wiernymi, którzy chwilą modlitwy chcieli pożegnać tych wszystkich, którzy tragicznie zginęli 10 kwietnia, w feralnym locie do Smoleńska - wśród nich Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię Kaczyńską.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
Rezurekcja, Wielka Niedziela, 4 kwietnia, godzina 6:00. W ciemnej jeszcze świątyni zebrały się tłumy wiernych, by świętować zmartwychwstanie Pana Jezusa. Po dłuższej chwili oczekiwania drzwi zakrystii otworzyły się i przed oltarz wyszli najpierw ministranci i lektorzy, a następnie kapłani. Sprawujący liturgię ksiądz proboszcz ogłosił zebranym, że Chrystus zmartwychwstał, po czym wziąwszy monstrancję z Najświętszym Sakramentem rozpoczął rezurekcyjną procesję.
Wigilia Paschalna, Wielka Sobota, 3 kwietnia. Wierni zebrali się w odświętnie przybranej, ale zaciemnionej świątyni i nastąpiło oczekiwanie na początek liturgii.
O godzinie 18:00 najpierw ministranci i lektorzy, później kapłani opuścili zakrystię i udali się na zewnątrz świątyni, gdzie płąnęły przygotowane już wcześniej ciernie.
Wielki Piątek, 2 kwietnia 2010r. Dzień, w którym Pan Jezus umarł na krzyżu. Jedyny dzień w roku, w czasie ktorego nie wolno odpprawić mszy świętej.
O godzinie 18:00 wierni zgromadzili się w kościele, przed obnażonym ołtarzem. Kapłani i cała służba ołtarza procesyjnie weszli do świątyni przez drzwi główne. Sprawujący liturgię kapłan upadł na twarz przed ołtarzem i zasłoniętym krzyżem i przez długą chwilę modlił się w tej pozycji.
Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2010r. W specjalnie na tą okazję udekorowanej świątyni, uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej odprawił ksiądz proboszcz Wojciech Lemański. Wielki Czwartek jest świętem wszystkich kapłanów, dniem ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
Kapłaństwu właśnie i kryzysowi powołań, który obserwujemy na świecie i w Polsce, poświęcona była homilia księdza proboszcza. Myślą przewodnią tej nauki było zwrócenie naszej uwagi na fakt, że przyczyną owego kryzysu może być stopniowy zanik zapotrzebowania na posługę kapłańską wśród społeczności chrześcijańskich. Społeczność, w której wiara zanika, nie będzie wydawała kapłanów.
Tuż po zakończeniu rekolekcji wielkopostnych, w niedzielę 28 marca świętowaliśmy Niedzielę Palmową. Mszę świętą o godzinie jedenastej odprawił ojciec Jurij. Liturgia rozpoczęła się od czytania Ewangelii według świętego Łukasza opisującej przybycie Pana Jezusa do Jerozolimy. Następnie miało miejsce poświęcenie palemek, które wierni przynieśli ze sobą. Chwilę później, korzystając z pięknej pogody wszyscy opuścili kościół i śpiewając Hosanna, ruszyli z procesją wokół świątyni.
W dniach od środy, 24 marca do soboty, 27 marca włącznie przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Tego roku gościliśmy w Jasienicy ojca Jurija i brata Andrieja z zakonu Karmelitów, którzy na co dzień pracują na Białorusi.
W niedzielę, 14 marca gościliśmy w naszym kościele Kamila Sulicha, kleryka z naszej parafii. Był to dzień wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć Kamila w sutannie.
W sobotę, w kościele parafialnym pw. N.M. P. Matki Bożej Pięknej Miłości w Warszawie - Tarchominie, podczas uroczystej mszy świętej celebrowanej pod przewodnictwem rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej, księdza Piotra Klimka, sutanny przyjęło dziewięciu alumnów, wśród których był również Kamil Sulich.
W środę, 17 lutego weszliśmy w kolejny w naszym życiu okres wielkiego postu. Wierni gromadzili się tego dnia na mszach świętych w kościele, w którym wybrzmiały już radosne pieśni okresu Bożego Narodzenia i zapanował pełen skupienia nastrój Męki Pańskiej. Obok ołtarza, w centralnym miejscu świątyni stanął krzyż Chrystusowy. Krzyż ten oplatają gałęzie tego samego drzewa, które w Bożobarodzeniowej szopce symbolizowało drzewo Jessego.