W niedzielę, 13 czerwca 2021 odwiedził nas ks. Stanisław Kania, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rajszewie, jasieniczanin. Ksiądz Stanisław niedawno, wspólnie z naszym ks. proboszczem celebrował 30 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Z tej okazji parafianie z Jasienicy ufundowali obraz patrona parafii w Rajszewie, który ma znaleźć swoje miejsce w prezbiterium tamtejszego kościoła.

W czwartek, 3 czerwca 2021 celebrowaliśmy w Kościele Katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Po Mszy św. z godz. 10:00 wierni tradycyjnie wyruszyli w procesję ulicami naszej miejscowości. Cztery ołtarze zlokalizowane były u zbiegu ulic Centralnej i Szkolnej, Centralnej i Kolejowej, Kolejowej i Lipowej oraz obok kościoła.

Dwie nasze dzielne parafianki, dwie panie Moniki postanowiły przygotować pewną ofertę dla najmłodszych. Chodzi o to, aby włączyć wszystkie dzieci w życie parafii i pozwolić im pełniej uczestniczyć w Eucharystii. Pierwsze efekty mogliśmy obserwować podczas ostatnich niedzielnych Mszy św. Nasze pociechy chętnie angażują się w czytania, procesje z darami i śpiew. Chcą i potrafią to robić, jeśli tylko się im pozwoli i poprowadzi. Św. Augustyn powiedział: „Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli”.
W naszej parafii dobrze wiemy, że takie rzeczy są możliwe. Nawet na tej stronie jest wiele zakładek świadczących o tym.
Pomóżmy dzieciom w tak aktywnym udziale w nabożeństwach. Zachęcajmy do wstąpienia do ministrantury, scholi i udziału w niedzielnej Mszy św. o godz. 10:00.
Narzędziem, które ma w tym pomóc jest właśnie stworzona strona "Dzieci - parafia Jasienica"  - https://www.facebook.com/Dzieci-parafia-Jasienica-102321068761602/
Zapraszamy!

W ostatnią niedzielę, 20 maja 2021 roku przeżywaliśmy w parafii uroczystość I Komunii świętej. Po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii przystąpiło 37 dzieci. Mszę św. koncelebrowaną odprawiał ks. proboszcz Krzysztof Kozera wraz z naszym parafianinem ks. Kamilem Sulichem. Wojciech Olędzki i ks. Proboszcz. Po nabożeństwach nie zabrakło ciepłych słów, życzeń i niespodzianek.

Poniższe zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości pana Adama Gościńskiego.

We wtorek, 18 maja 2021 roku świętowaliśmy w parafii 30 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich przez naszego proboszcza, ks. Krzysztofa Kozerę. Uroczystą Mszę św. koncelebrowali ks. Wojciech Olędzki i ks. Proboszcz. Po nabożeństwach nie zabrakło ciepłych słów, życzeń i niespodzianek.

Podczas liturgii zaprezentowany został obraz św. Andrzeja Boboli - dar naszej parafii dla pochodzącego z Jasienicy ks. Stanisława Kani i jego parafii w Rajszewie. Ks. Stanisław przyjmował swoje święcenia razem z ks. Krzysztofem.

Za nami Wigilia Paschalna będąca centralnym momentem Triduum Paschalnego. Ta niezwykła Msza święta, choć odbywa się w Wielką Sobotę, jest Mszą św. Niedzieli Zmartwychwstania. Wszystkie jej obrzędy odbywają się właśnie w nocy - nie wolno jej rozpocząć przed zmrokiem i należy ją zakończyć przed świtem.

Liturgia składa się z czterech części - Liturgii Światła związanej z błogosławieństwem ognia i zapaleniem paschału, Liturgii Słowa zawierającej dziewięć czytań, Liturgii Chrzcielnej obejmującej błogosławieństwo wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i wreszcie Liturgii Eucharystycznej podczas której wierni przyjmują Komunię świętą.

W Wielki Piątek, 2 kwietnia 2021 roku, przeżywaliśmy Liturgię Męki Pańskiej. Bardzo wyjątkową liturgię, ponieważ na Pamiątkę Męki i Śmierci Pana Jezusa, jest to jedyny dzień w roku liturgicznym, kiedy Kościół Katolicki na całym świecie nie sprawuje Eucharystii. Wierni gromadzą się jednak w świątyniach aby rozważać słowa czytań ze Starego i Nowego Testamentu, uczestniczyć we wspólnej modlitwie, dokonać aktu adoracji krzyża oraz przyjąć Komunię świętą. Na zakończenie Najświętszy Sakrament przeniesiony zostaje do kaplicy Grobu Pańskiego.

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 roku, uroczystą Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęło się tegoroczne Triduum Paschalne. Tego dnia i podczas tej liturgii obchodzimy w Kościele Katolickim pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystii oraz Kapłaństwa. Wierni tym razem - ze względu na sytuację narastającej epidemii - dość nielicznie zgromadzeni w świątyni, przeżywali po raz kolejny, rozważając dzisiejsze czytania, wydarzenia, które rozegrały się w Wieczerniku w przededniu największej tajemnicy chrześcijaństwa - śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

W ostatni piątek, 5 marca 2021 roku mieliśmy okazję przeżyć wyjątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone przez zespół Canto Nam Deo. Tym razem były to rozważania przygotowane w oparciu o Dzienniczek św. siostry Faustyny. Artyści z Canto Nam Deo dali nam tak niespotykaną w tych czasach możliwość obcowania z żywą muzyką i sztuką. Także Msza św. poprzedzająca nabożeństwo Drogi Krzyżowej zyskała piękną oprawę.
Bardzo dziękujemy!