W ostatnich dniach roku 2014 w pomieszczenieach plebanii po raz drugi w historii naszej wspólnoty otwarta została świetlica parafialna. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu osób dokonała się rewitalizacja przestrzeni pozostałej po świetlicy polekcyjnej dla dzieci, która przeniesiona została do budynku szkolnego.
Świetlica parafialana powinna być miejscem, w którym toczy się życie wspólnoty. Po niemal dwóch miesiącach intensywnych prac udało się takie miejsce stworzyć. Dzięki wyburzeniu jednej ze ścian powstała przestronna sala mogąca pomieścić nawet kilkadziesiąt osób.
Świetlica wyposażona została w murowany barek i kominek dający ciepło. Wnętrza zostały zaaranżowane w sposób przemyślany i konsekwenty. Dobrane kolory, meble i liczne dodatki tworzą bardzo klimatyczną przestrzeń nawiązującą swoim stylem do Prowansji, słonecznych pól kwitnącej lawendy, malowniczych kamiennych domków, zapachu tymianku.

W tym roku grupa nieformalna Razem dla Jasienicy realizowała projekt " Nie tylko filmowa Jasienica / ujęcie drugie" dofinansowany z programu Działaj Lokalnie X. W ramach projektu zostały zorganizowane Warsztaty szydełkowania, na których uczestnicy wykonali koszyki ze sznurka bawełnianego oraz ozdoby. Jak sie okazało pierwsze takie w okolicy. Spotkania odbywały się na świetlicy parafialnej, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Również na świetlicy parafialnej odbyły się Warsztaty filmowe, na których powstały krótkie filmiki z udziałem mieszkańców. Były również zorganizowane dwa duże wydarzenia. Kino pod Gwiazdami czyli pokaz filmu " Był sobie pies" na placu OSP Jasienica z popcornem dla każdego. Jesienny Piknik Rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, zakończył projekt.

W wakacje, 3 sierpnia 2016r. w świetlicy parafialnej odbyły się warsztaty filmowe w ramach projektu "Nie tylko filmowa Jasienica" dofinansowanego z funduszu FIO-mazowszelokalnie. Sztuka filmowa jest bardzo rozległą dziedziną. W ramach kilkudziesięciominutowych zajęć nie da się zmieścić choćby skrótowego omówienia tylko najważniejszych zagadnień. Z tego powodu sierpniowe warsztaty objęły tylko jeden temat - oświetlenie na planie filmowym.

Uczestnicy mieli okazję poznać główne rodzaje oświetlania wykorzystywanego w filmie, czy też fotografii oraz - co po przełamaniu pierwszej nieśmiałości cieszyło się sporym zainteresowaniem - własnoręcznie ustawić lampy do portretu. Można było też pozować :)

Pod koniec wakacji, 23 sierpnia 2013r. w świetlicy parafialnej miały miejsce niezwykłe warsztaty. W ramach Klubu Mamy i Taty gościliśmy panią Ewę Mędrzycką, która wspólnie z dzieciakami wykonywała fascynujące i niesamowite eksperymenty. Ich skutkiem był m. in. wybuch tęczowego wulkanu w piwnicach plebanii. W ramach warsztatów odbył się pokaz ogromnych baniek mydlanych. Niektóre były tak duże, że w ich wnętrzu zmieściło się dziecku lub nawet dwoje.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ewie!

W lipcu w Świetlicy Parafialnej odbyły się Warsztaty decoupage, w ramach projektu "Nie tylko filmowa Jasienica" dofinansowanego z FIO-Mazowszelokalnie. W zajęciach wzięli udział dorośli i dzieci, powstały piękne prace: kolczyki, breloczki, zakładki do książek, bransoletki i słoiki.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie z techniką decoupage, zapraszamy na kolejne Warsztaty 30 lipca na godzinę 11:00  do Świetlicy Parafialnej.