W niedzielę, 20 maja 2018 r. Kościół Katolicki obchodził Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą w roku liturgicznym okres wielkanocny. W naszej parafii był to szczególny dzień jeszcze z kilku powodów. O godz. 10:00 odprawiona została uroczysta Msza św. podczas której dzieci z klas IV celebrowały rocznicę swojej I Komunii Świętej.

Po zakończeniu liturgii ksiądz Proboszcz Krzysztof Kozera zaprosił wiernych przed świątynię, gdzie dokonano odsłonięcia i pobłogosławienia pomnika św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

We wtorek, 15 maja 2018 r. o godz. 20:00 odprawiona została Msza św. polowa przy kapliczce Matki Bożej u zbiegu ulic Kolejowej i Lipowej. Jest to zupełnie nowa inicjatywa księdza proboszcza Krzysztofa Kozery. W maju, miesiącu szczególnie poświęconym Najświętszej Maryi Pannie wierni, zwłaszcza na wsi, zgodnie z tradycją śpiewają nabożeństwa majowe przed kapliczkami. Ksiądz nawiązując do tej tradycji postanowił wyjść z Panem Jezusem ze świątyni, by być bliżej parafian w ich domostwach.

W tym miesiącu odprawiane są zatem wieczorne Msze św. polowe, przy przydrożnych kapliczkach usytuowanych w różnych częściach naszej miejscowości. Nabożeństwa te są sprawowane każdorazowo w intencji mieszkańców wybranej części parafii.

W czwartek, 3 maja 2018 r. obchodziliśmy Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej racji w naszej parafii o godz. 10:00 odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej oraz, ze względu na przypadające następnego dnia wspomnienie św. Floriana, także w intencji Druhów z OSP Jasienica.

Nabożeństwo koncelebrowane było przez dwóch duchownych - Księdza Proboszcza Krzysztofa Kozerę oraz Księdza Kamila Sulicha, który wygłosił płomienne, emocjonujące kazanie.

W minionym tygodniu, katolickim pogrzebem pożegnaliśmy ś. † p. Ks. dr. Jana Gryciuka. Ksiądz Jan był w Jasienicy bardzo dobrze znany. Pełnił w naszej parafii posługę przez wiele lat, wspierając kolejnych proboszczów. Wielu jasieniczan na pewno pamięta jego mądre i płomienne kazania. Wieczny odpoczynek racz dać Panie księdzu Janowi!

Ś. † p. Ks. kan. Jan Gryciuk zmarł w czwartek, 19 kwietnia 2018 roku ok. godz. 7.45 w Zakładzie Opieki Leczniczej w Łaźniewie, w wieku 77 lat, w 51. roku kapłaństwa.

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszym kościele Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Tłuszcza. Muzycy pod kierownictwem kapelmistrza pana Sławomira Łagockiego przygotowali i pięknie wykonali oprawę Mszy św. o godz. 10:00.

Kolejne spotkanie z Orkiestrą w naszej parafii już podczas procesji w uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy!

Niedziela wszystkich niedziel, 1 kwietnia 2018 r. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywamy dzisiaj największą tajemnicę chrześcijaństwa, tajemnicę zmartwychwstania Pana Jezusa.

Pomimo niesprzyjającej pogody wierni wyruszyli o świcie, wraz z księdzem Proboszczem, w procesję rezurekcyjną wokół świątyni, aby zgodnie z tradycją obwieścić światu nowinę o Zmartwychwstaniu Pańskim.

Za nami liturgia Wigilii Paschalnej, którą przeżywaliśmy w Wielką Sobotę, 31 marca 2018 r. Rozpoczęła się ona tradycyjnie od poświęcenia ognia, poświęcenia nowego paschału i procesyjnego wejścia kapłana i wiernych do świątyni, gdzie zapłonęły kolejne świece. Później celebrowana była Liturgia Słowa z wieloma czytaniami ze Starego Testamentu i jednym z Nowego Testamentu. Następnie Liturgia Chrzcielna, podczas której nastąpiło błogosławieństwo wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych wiernych.

Ostatnią częścią nabożeństwa była Liturgia Eucharystyczna.

W piątek, 30 marca 2018 r. przeżywaliśmy liturgię Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy Kościół Katolicki nie sprawuje Eucharystii. W sposób szczególny patrzymy tego dnia na Krzyż Pana Jezusa, Jego mękę i smierć.

Po zakończeniu liturgii celebrujący ją ksiądz przeniósł Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, gdzie będzie On spoczywał aż do Wigilii Paschalnej.

W czwartek, 29 marca 2017 r. rozpoczęliśmy przeżywanie tegorocznego świętego Triduum Paschalnego. O godz. 18:00 odprawiona została uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. W Liturgii Słowa tego dnia w sposób szczególny upamiętnione zostało ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Z tego powodu dzień ten uznawany jest także za święto wszystkich kapłanów.

Po zakończeniu nabożeństwa celebrujący je ksiądz przeniósł Najświętszy Sakrament do Ciemnicy symbolizującej miejsce, w którym więziony był Pan Jezus..

Za nami rekolekcje wielkopostne, a przed nami Wielki Tydzień. Dzisiaj, 25 marca 2018 r. przeżywamy Niedzielę Palmową, czas kiedy dotykamy największej tajemnicy naszej wiary i naszego zbawienia. Każda dzisiejsza Msza św. rozpoczynała się procesją kapłana i całej służby ołtarza oraz aktem poświęcenia gałązek palmowych - wszystko na pamiątkę tryumfalnego wkroczenia Pana Jezusa do Jerozolimy.

Kilka chwil później, podczas Liturgii Słowa ten radosny nastrój ustąpić musiał powadze przeżywania Męki naszego Pana.