Alleluja! Zbawiciel zmartwychwstał! W niedzielny poranek, 31 marca 2023 roku uroczystą rezurekcją rozpoczęliśmy celebrowanie świąt Wielkanocy i przeżywania tajemnicy zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Tego roku mogliśmy cieszyć się także wspaniałą, wiosenną pogodą, dlatego procesja rezurekcyjna miała wyraz szczególnie radosny, a instrumenty Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza, która uświetniła całą liturgię swoją obecnością brzmiały donośnie.

Sobotniego wieczoru, 30 marca 2024 przeżywaliśmy piękną i bogatą liturgię Wigilii Paschalnej. Składa się ona z wielu części - Liturgii Światła, Liturgii Słowa. Liturgii Chrzcielnej i Eucharystii. W pewnym momencie do świątyni powraca światło, donośne brzmienie organów i kościelnych dzwonów oraz dzwonków. Świętujemy Zmartwychwstanie Zbawiciela!

W piątek, 29 marca 2024 roku uczestniczyliśmy w Liturgii Męki Pańskiej. Tego dnia świątynie katolickie witają wiernych w szczególny, dojmujący sposób. Tabernakula pozostają otwarte i puste, prezbiteria i ołtarze obnażone i pozbawione wszelkich dekoracji. Choć nie sprawuje się Eucharystii wierni przybywają, by przeżywać i rozważać ostatnie godziny życia i męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa.

We czwartek, 28 marca 2024 roku uroczystą Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Triduum Sacrum. Tą liturgią, upamiętniającą ustanowione podczas ostatniej wieczerzy Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa, wkraczamy w największe misterium i tajemnicę naszej wiary. Tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, poprzez którą dokonało się zbawienie ludzkości.

W minioną niedzielę, 24 marca 2024 przeżywaliśmy pamiątkę uroczystego wkroczenia Pana Jezusa do Jerozolimy. Liturgia Niedzieli Palmowej otwiera Wielki Tydzień - czas przeżywania misterium Triduum Paschalnego, największej tajemnicy naszej wiary. Msza św. o godz. 10:00 w niedzielę palmową rozpoczęła się procesyjnym wkroczeniem księdza wraz z ministrantami do kościoła, wśród wiernych trzymających palemki.

W czasie nabożeństwa odczytana została Męka Pana Jezusa z Ewangelii św. Marka.

W czwartek, piątek i sobotę, 21, 22 i 23 marca 2024 roku przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Gościliśmy w parafii w tych dniach księdza Jarosława Bordiuka z parafii św. Marka Ewangelisty na Targówku, który zbudował swoje homilie wokół hasła "módl się i pracuj", kładąc duży nacisk na rozwijanie swojej relacji z Panem Bogiem i systematyczną pracę nad sobą.

Środą popielcową, 14 lutego 2024 roku weszliśmy w okres Wielkiego Postu. Jest to okres, w którym Kościół wzywa nas do nawrócenia i pokuty. Do czytania Ewangelii i życia jej wartościami. Okres, kiedy pozwalamy ucichnąć karnawałowi i zanurzyć się w duchowości Męki Pańskiej i Misterium Paschalnego.  Czas przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocy, w którym ma nam pomóc post, jałmużna i modlitwa.

W niedzielę, 7 stycznia gościliśmy w parafii dzieci z fundacji ZE SZTUKĄ PRZEZ ŚWIAT. Fundacja, którą prowadzi śpiewacza operowa, pani Monika Przygoda za cel stawia sobie propagowanie oraz popularyzację kultury i sztuki, a także wspieranie kształcenia i rozwoju młodych talentów. Praktyczne działania to m. in. rokroczna organizacja konkursu muzycznego dla dzieci "Nagraj z Nami Płytę". W Jasienicy mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu laureatów tego właśnie konkursu.

W sobotę, 6 stycznia 2024 roku Kościół Katolicki obchodził Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywaną świętem Trzech Króli. Msza św. o godz. 10:00 poprzedzona została kolorowym i radosnym Orszakiem Trzech Króli. Najmłodsi parafianie, przybrani w królewskie korony, ucharakteryzowani na postacie z Ewangelii o Narodzeniu Pańskim - Maryję i Józefa, aniołów i oczywiście królów, powiedli wiernych oraz kapłana w krótką procesję. Uroku całej sytuacji dodała aura, bo rankiem tego dnia świat przywitał nas spod śnieżnej okrywy.

Dzieci w koronach i kostiumach było tego dnia w świątyni sporo. Bardzo dziękujemy Rodzicom oraz pani Katechetce Katarzynie Białek.

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi. Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi! Po raz kolejny przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Po adwentowym okresie oczekiwania, po przygotowaniach - tych fizycznych i tych duchowych przeżywamy Święta Bożego Narodzenia. Momentem kulminacyjnym była oczywiście uroczysta Pasterka, na którą wierni tradycyjnie przybyli bardzo licznie. Nie zabrakło też młodzieży oraz najmłodszych parafian.