W minioną niedzielę, 15 lipca 2018 r. miało miejsce poświęcenie figury św. Michała Archanioła. Archanioł Michał w Piśmie Świętym przedstawiany jest jako zwycięsko walczący z szatanem i jego hufcami. Dlatego jego atrybutem jest miecz. Nie jest to jedyny jego wizerunek w naszej świątyni. W kaplicy Miłosierdzia Bożego znajduje się witraż trzech Archaniołów, gdzie Michał przedstawiony jest obok Gabriela i Rafała. Święto Świętych Archaniołów obchodzone jest w naszej diecezji 3 października i tego dnia mamy w Jasienicy odpust parafialny ustanowiony przez abp. Henryka Hosera w 2009 r.

Fundatorem figury jest jedna z jasienickich rodzin. Podstawę wykonał pan Henryk Sobiesiak, który również zamontował figurę.

W ostatnią niedzielę, 10 czerwca 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 10:00 miał miejsce akt poświęcenia nowych obrazów do naszej świątyni. Są to wizerunki świętej siostry Faustyny Kowalskiej, której kult jest szczególnie związany z pobliskim Ostrówkiem, oraz błogosławionego księdza Michała Sopoćki, spowiednika siostry Faustyny. Nowe portrety świętych znajdą swoje miejsce w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Obrazy są darem dla naszej wspólnoty od pani Góreckiej z ul. Lipowej i jej najbliższych oraz państwa Heleny i Romana Tararujów z ul. Leśnej i ich najbliższych. Ramy wykonał pan Konrad Stępień z ul. Wołomińskiej. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

W czwartek, ostatniego dnia maja 2018 r. obchodziliśmy w Kościele Katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. O godz. 10:00 była celebrowana w naszym kościele parafialnym uroczysta Msza św. na zakończenie której, zgodnie z tradycją wyruszyła na ulice Jasienicy procesja Eucharystyczna.

W tym świadectwie wiary udział wzięły wszystkie działające w parafii wspólnoty - Koła Żywego Różańca, Rycerstwo Niepokalanej, bielanki i ministranci, a także druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy. W sposób szczególny, w swych przepięknych strojach widoczne były dzieci, które kilka dni temu przyjęły swoją I Komunię świętą i przeżywały właśnie biały tydzień. Wyjątkowego w tym roku kolorytu jasienickiej procesji dodała grająca radośnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza.

W niedzielę, 20 maja 2018 r. Kościół Katolicki obchodził Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą w roku liturgicznym okres wielkanocny. W naszej parafii był to szczególny dzień jeszcze z kilku powodów. O godz. 10:00 odprawiona została uroczysta Msza św. podczas której dzieci z klas IV celebrowały rocznicę swojej I Komunii Świętej.

Po zakończeniu liturgii ksiądz Proboszcz Krzysztof Kozera zaprosił wiernych przed świątynię, gdzie dokonano odsłonięcia i pobłogosławienia pomnika św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

We wtorek, 15 maja 2018 r. o godz. 20:00 odprawiona została Msza św. polowa przy kapliczce Matki Bożej u zbiegu ulic Kolejowej i Lipowej. Jest to zupełnie nowa inicjatywa księdza proboszcza Krzysztofa Kozery. W maju, miesiącu szczególnie poświęconym Najświętszej Maryi Pannie wierni, zwłaszcza na wsi, zgodnie z tradycją śpiewają nabożeństwa majowe przed kapliczkami. Ksiądz nawiązując do tej tradycji postanowił wyjść z Panem Jezusem ze świątyni, by być bliżej parafian w ich domostwach.

W tym miesiącu odprawiane są zatem wieczorne Msze św. polowe, przy przydrożnych kapliczkach usytuowanych w różnych częściach naszej miejscowości. Nabożeństwa te są sprawowane każdorazowo w intencji mieszkańców wybranej części parafii.

W czwartek, 3 maja 2018 r. obchodziliśmy Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej racji w naszej parafii o godz. 10:00 odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej oraz, ze względu na przypadające następnego dnia wspomnienie św. Floriana, także w intencji Druhów z OSP Jasienica.

Nabożeństwo koncelebrowane było przez dwóch duchownych - Księdza Proboszcza Krzysztofa Kozerę oraz Księdza Kamila Sulicha, który wygłosił płomienne, emocjonujące kazanie.

W minionym tygodniu, katolickim pogrzebem pożegnaliśmy ś. † p. Ks. dr. Jana Gryciuka. Ksiądz Jan był w Jasienicy bardzo dobrze znany. Pełnił w naszej parafii posługę przez wiele lat, wspierając kolejnych proboszczów. Wielu jasieniczan na pewno pamięta jego mądre i płomienne kazania. Wieczny odpoczynek racz dać Panie księdzu Janowi!

Ś. † p. Ks. kan. Jan Gryciuk zmarł w czwartek, 19 kwietnia 2018 roku ok. godz. 7.45 w Zakładzie Opieki Leczniczej w Łaźniewie, w wieku 77 lat, w 51. roku kapłaństwa.

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszym kościele Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Tłuszcza. Muzycy pod kierownictwem kapelmistrza pana Sławomira Łagockiego przygotowali i pięknie wykonali oprawę Mszy św. o godz. 10:00.

Kolejne spotkanie z Orkiestrą w naszej parafii już podczas procesji w uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy!

Niedziela wszystkich niedziel, 1 kwietnia 2018 r. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywamy dzisiaj największą tajemnicę chrześcijaństwa, tajemnicę zmartwychwstania Pana Jezusa.

Pomimo niesprzyjającej pogody wierni wyruszyli o świcie, wraz z księdzem Proboszczem, w procesję rezurekcyjną wokół świątyni, aby zgodnie z tradycją obwieścić światu nowinę o Zmartwychwstaniu Pańskim.